28/02/2014

Pompeji (2014)

Paul W. S. Anderson (Nevidno zlo, Trije mušketirji 3D), filmar, ki vedno znova žanje negativne ocene kritikov, se je tokrat za spremembo namesto predelave video iger ali kakšnjih knjig lotil zgodovine, in sicer antičnega obdobja v Rimskem cesarstvu. Pompeji je zgodba o tragični naravni katastrofi na Apeninskem polotoku in tudi zgodba o Milu (Kit Harington), ki je edini preživel pokol njegovega celotnega plemena v Britaniji ter tako postal suženj in nato gladiator, kar ga je privedlo v Pompeje, kjer je spoznal Kasio (Emily Browning), hčerko lokalnega arhitekta. Po spletu okoliščin se v mestu znajdejo tudi morilci njegovega plemena, ki jih vodi brezkompromisni senator Korvij (Kiefer Sutherland), ki je prav tako vrgel svoje oko na Kasio. A nihče se ne zaveda nevarnosti, ki preži mestu. Zgodba o Pomepjih več kot očitno spominja na tisto iz Titanika, saj je film v prvi meri romanca in šele nato film katastrofe, a je kljub temu obojega premalo, saj se Anderson preveč osredotoča na akcijske vložke, pri tem pa pozablja na dramatičnost in samo igro igralcev, ki je v določenih trenutkih res porazna. Vsekakor je film epski spektakel, ki bazira na vizualni ravni, katera je res sapojemajoča, a žal v naših kinih ni prišla v celoti do izraza, saj se je distributer odločil, da ne bo ponudil 3D verzije. Film je preprosto solidna in zabavna toboganska vožnja, ki na trenutke več kot očitno peša, a je kljub vsemu dovolj netipična za ameriški produkcijo in vsebuje odlično glasbeno podlago.

OCENA: 6/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 12/2024

V soboto, 29. 6. 2024, ob 16. uri vas v sodelovanju z  MKC Maribor vabimo na Večer animejev in družabnih iger 12/2024 , ki se bo ponovno o...