19/03/2015

V soboto ne pozabite na Chibi Makkon 2015


Kot smo že pisali nekaj časa nazaj, se bo to soboto, 21. marca 2015, od 12. do 20. ure v prostorih ZPM Maribor, Razlagova ulica 16, Maribor odvijal festival japonske kulture, animejev in mang, ki je poznan pod imenom Chibi Makkon. Pred nekaj dnevi so organizatorji izdali tudi program, kaj vse se bo dogajalo na tej "chibi" različici festivala Makkon, ki se v decembrskih dneh odvija v Ljubljani.

Letošnji program bo kar veliko pestrejši od predlanskega in lanskega, saj očitno Chibi Makkon pridobiva na obsegu. Tako se bo na glavnem odru dogajalo sledeče:
 • 12.00 uvodni pozdrav, predstavitev organizatorjev, pregled aktivnosti in sodelujočih
 • 12.10 prosti slog s katano in naginato
 • 12.30 predstavitev aikida (Realni Aikido Klub Maribor)
 • 13.00 predstavitev iaida in kenda (Klub japonskega mečevanja Maribor)
 • 13.30 predstavitvena točka Malih samurajev (Mali samuraji)
 • 15.00 Anime kviz
 • 17.00 Cosplay tekmovanje
 • 19.00 žrebanje nagrad Animokovega srečelova (Animoku)
 • 19.30 zaključek dogajanja, podelitev priznanj, nagrad in zahval
 • 19.45 nastop Urške Podaj, profesionalne plesalke hip-hopa
Na dogodku se bo zvrstilo tudi kar nekaj tekmovanj, pri čemer je treba izpostaviti predvsem tekmovanje v igri MARIO KART, ki ga organizira društvo Animov, in COSPLAY tekmovanje v organizaciji Makkona. Spodaj si lahko tudi pogledate, kdaj bo potekalo določeno tekmovanje, in sicer:
 • 14.00 Mario kart (Društvo ljubiteljev animiranih filmov, stripov in družabnih iger Animov)
 • 16.00 Vanguard turnir (Črna Luknja)
 • 17.00 Cosplay tekmovanje (Makkon)
 • 18.00 Turnir v japonskem mečevanju (Klub japonskega mečevanja Maribor)
Poleg dogajanja na glavnem odru pa bo na festivalu potekal tudi "chibi" sejem, na katerem bo z majhnim bazarjem sodelovala tudi naša skupina. Poleg nas bodo na sejmu sodelovali še Črna Luknja, Tehnoškrat, AnimeShop, Tanja Mikloša, Katarina K. in znanstveno-fantazijske zgodbe avtorja Denisa Podaja.

To pa še vedno ni vse, saj bodo na festivalu potekale tudi celodnevne aktivnosti, med katerimi boste vsekakor našli kaj zase. Med temi aktivnostmi tako najdete:
 • origami kotiček ( Klub japonskega mečevanja Maribor)
 • bralni kotiček
 • risalni kotiček
 • razstava ilustracij
 • igranje Go igre (Go društvo Maribor)
 • Chibi restavracija, ponudba sušijev mojstrov iz Njami Sushi
 • Animokov srečelov
 • prikaz aikida (Realni Aikido Klub Maribor)
 • prikaz tehnik rokovanja s katano in naginato (Kluba japonskega mečevanja bodo)
 • igranje igre MAID: the Role-Playing Game od 12:30 do 15:30 in od 16:30 do 19:30 (Zlati Golbin)
 • igranje igre Hunter: The Vigil od 13:00 do 16:00 in od 17:00 do 20:00 ( Zlati Golbin)
 • igranje različnih iger na Nintendu (Društvo ljubiteljev animiranih filmov, stripov in družabnih iger Animov)
Naša skupina bo tako poleg bazarja imela tudi še srečelov, o čemer smo tudi že pisali, vendar pa je prišlo do nekaj sprememb pri nagradnem skladu. Še vedno velja, da za vsak doniran 1 € prejmete 1 srečko, med katerimi bodo tudi srečke za sodelovanje pri žrebu glavnih treh nagrad, pri katerih je prišlo do majhne spremembe, saj smo te tri dobitke nekoliko obogatili. Tako so nagrade, ki jih lahko osvojite sledeče:

1. nagrada (DVD paket):
- Philips DVD predvajalnik DVP3990
- DVD plošček s filmom Sukiyaki Western Django
- DVD plošček s filmoma 13 Assassins in True Legend

2. nagrada (Blu-Ray paket):
- Blu-Ray film TRANSFORMERS
- Blu-Ray film SUCKER PUNCH - EXTENDED CUT
- Blu-Ray anime BURST ANGEL

3. nagrada (Carlsen Manga paket):
- Attack on Titan - Band 1
- Kleine Katze Chi - Band 1
- Maid-sama - Band 1

Na spodnji sliki pa vam ponujamo še majhen vpogled v to, kar lahko pričakujete na našem bazarju. Poleg tega se morate zavedati, da je to le del našega "bring & buy" programa. Kaj vse boste imeli na razpolago, pa boste tako ali tako videli na samem Chibi Makkonu, tako da se vsekakor oglasite. Vstop na dogodek je prost, več o njem pa si lahko preberete TUKAJ ali pa na strani ZPM.

Se vidimo.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange Golden Kamuy dobi še letos nadaljevanje

Na uradnem profilu na družbenem omrežju X (nekdanji Twitter) za filmsko adaptacijo mange Golden Kamuy , katere avtor je Satoru Noda, so razk...