10/05/2012

Dnevi tibetanske kulture v sklopu EPK

Danes, 10. maja 2012, se ob 18. uri pričenjajo Dnevi tibetanske kulture v sklopu EPK. Slavnostna otovoritev bo potekala v Razstavnem salonu v Grajski ulici 7 v Mariboru. Otvoritveni program bo zajemal nagovor predstavnika občine Maribor in Univerze v Mariboru, Gajo Klas z gongi, kratek koncert tibetanskih menihov in slavnostnega govornika mag. Francija Pivca.

Na isti lokaciji bo ob 19. uri sledila zvočna kopel z velikim gongom in priložnostjo pomiritve utrujenega duha ter telesa - GONG IN MEDITACIJA.

Prav tako bo vsak dan med 10. in 18. majem od 9. do 12. ure ter od 14. do 17. ure v dvorani v Grajski ulici 7 potekalo izdelovanje peščene mandale.

V petek, 11. maja 2012, pa si bo prav tako v Grajski ulici 7 možno ogledati koncert LJOBE JENČE in GYUTO MENIHOV. Gre za prepletanje slovenskega ljudskega izročila in tibetanskega grlenega petja.

V soboto, 12. maja 2012, bodo ob 12:30 menihi na Grajskem trgu za obiskovalce mestnega središča pripravili kratek koncert tibetanske glasbe.

V nedeljo, 13. maja 2012, bodo menihi v okviru Dnevov tibetanske kulture obiskali Lenart in Ptuj, se srečali s prebivalci teh krajev in z njimi preživeli nekaj prijetnih ur,

V ponedeljek, 14. maja 2012, bo ob 17. uri v dvorani v Grajski ulici 7 potekala 7. meditacijska delavnica. V Veliki dvorani Narodnega doma (Ulica kneza Koclja 9, Maribor) pa bo ob 19. uri potekal osrednji dogodek Dnevov tibetanske kulture, koncert tibetanske glasbe SVETI ZVOK TIBETA – GYUTO MENIHI. Vstopnina za ogled koncerta znaša 12 €.

V torek, 15. maja 2012, bodo ob 12. uri menihi obiskali Gimnazijo Ljutomer in se srečali s prebivalci mesta. Prav tako pa bo ob 17. uri v Grajski ulici 7 spet potekala 7. meditacijska delavnica, ob 19. uro pa si bo možno ogledati zanimivo predavanje Dušana Osojnika – interaktivna delavnica »VITAZEN – preprosto do notranjega ravnovesja«.

V sredo, 16. maja 2012, pa bo ob 13:30 v Dvorani Tabor (Koresova ulica 7, Maribor) Njegova svetost Dalajlama Mariborčane in ostale obiskovalce nagovoril na javnem predavanju z naslovom "Ohranjanje duševnega miru" ("Cultivating peace of mind").

V četrtek, 17. maja 2012, bodo ob 13. uri menihi obiskali Filozofsko fakulteto v Mariboru (Koroška cesta 160), kjer bosta potekala koncert in otvoritev razstave. V Grajski ulici 7 pa bo ob 19. uri potekalo predavanje dr. Mirka Gomboca z naslovom »Kaj imata skupnega krščanska in budistična duhovnost«.

V petek, 18. maja 2012, pa bo ob 19. uri v isti dvorani potekalo še predavanje dr. Tamare Dietrich z naslovom »Budizem v sodobnem svetu: novi pristopi k meditaciji«.

V soboto, 19. maja 2012, pa ob 10. uri sledi še zaključni obred s slavnostnim zaključkom spremljevalnih prireditev ob obisku Njegove svetosti Dalajlame v Mariboru.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...