25/07/2012

EPK 2012: Turneja pisateljev s Kitajske

V sklopu EPK 2012 bo od nedelje, 16. 9. 2012, do petka, 21. 9. 2012, potekala turneja pisateljev s Kitajske. Gre za meddržavni obisk delegacije kitajskih pisateljev, ki bodo obiskali Ljubljano, Bled, Ptuj, Novo mesto in v italijanski Furlaniji se nahajajoče mesto Pordenone. V vseh teh mestih bodo ti pisatelji predstavljali svojo kulturo in literaturo, potekala pa bodo tudi literarna branja.

Pri tej turneji gre za skupen projekt Zavoda Maribor 2012 in Društva slovenskih pisateljev, ki se nahaja v Ljubljani. Slednji so bili leta 2010 na obisku na Kitajskem, kjer jih je gostilo Društvo Kitajskih pisateljev, ki pa sedaj slovenskemu društvu vrača obisk.

V Slovenijo tako prihajajo naslednji kitajski literati:
  • Liu Jianwei, vodja delegacije in član predsedstva Društva kitajskih pisateljev ter direktor Kitajskega filmskega združenja, katerega najbolj poznano delo je roman Herojska doba (Heroic Age) iz trilogije Čas (Time);
  • Sun Huifen, pisateljica in podpredsednica Liaoninškega provincialnega pisateljskega društva, katere najbolj poznano delo je Dve ženski z vile Počivajoči konj (Two Women from Horse Resting Villa);
  • Guo Wenbin, pisatelj znanstvene fantastike in esejistike ter urednik literarnega časopisa Yellow River Literature;
  • Wu Qijie, prozaist in romanopisec;
  • Mei Zhuo, tibetanska prozaistka in romanopiska, ki v svojih delih obravnava etnično manjšinsko problematiko.
Točen program obiska zaenkrat še ni znan, si pa lahko malo več preberete na spletni strani EPK, kjer bodo čez čas zagotovo objavili tudi natančnejši program, o katerem vas bomo seveda obvestili tudi mi. Ampak zaenkrat je to vse, kar je o vsem tem dogodku znano.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igra Donkey Kong Country Returns dobi HD različico

Nintendo je na torkovem Nintendo Directu sporočil, da bo priljubljena igra Donkey Kong Country Returns , ki je leta 2010 prvotno izšla na k...