30/05/2013

Dogodki in druženja v juniju 2013

Topli spomladanski dnevi meseca maja, pa čeprav so se sedaj nekoliko preveč ohladili, se približujejo koncu  in kmalu bomo zakorakali že v mesec junij, ki zaznamuje prehod s prve polovice leta v drugo. Tudi ta mesec bo zaznamovalo kar nekaj dogodkov in druženj, še predvsem z naše strani.

--KINOKLUB V UDARNIKU--

V mesecu juniju se zaključuje ta sezona KinoKluba v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor). Naslednja se pričenja šele v jesenskih dneh, kjer vas bomo razveseljevali z novimi izbranimi animejskimi in filmskimi naslovi. To sezono pa bomo zaključili kar po animejsko, in sicer:

Nedelja, 2. junija 2013 ob 17:00
ZLOMLJENO REZILO 5 & 6 (2010)
Naslov izvirnika: Broken Blade 5 & 6
Režija: Tetsuro Amino, Nobuyoshi Habara
Glasovi: Soichiro Hoshi, Chiwa Saito, Hideyuki Umezu, Hiroshi Kamiya, Kana Hanazawa, Kazuya Nakai, Kenichi Ogata, Marina Inoue
Zvrst: anime, zf, akcija, drama, mecha, shonen
Dolžina: 110 minut (2x55 minut)

Nedelja, 9. junija 2013 ob 17:00
VOLČJA OTROKA YUKI IN AME (2012)
Naslov izvirnika: Ōkami Kodomo no Ame to Yuki
Režija: Mamoru Hosoda
Glasovi: Aoi Miyazaki, Takao Osawa, Amon Kabe, Haru Kuroki, Momoka Ono, Takuma Hiraoka, Yukito Nishii
Zvrst: anime, fantazijski, drama, romanca
Dolžina: 117 minut

Nedelja, 16. junija 2013 ob 17:00
KIKIJINA DOSTAVNA SLUŽBA (1989)
Naslov izvirnika: Majo no Takkyuubin
Režija: Hayao Miyazaki
Glasovi: Minami Takayama, Kappei Yamaguchi, Rei Sakuma, Akio Ohtsuka, Chika Sakamoto, Haruko Kato, Hiroko Seki
Zvrst: anime, drama, pustolovščina, fantazijski
Dolžina: 103 minute

--FILMSKA DRUŽENJA SKUPINE ANIMOKU--

Tudi v mesecu juniju imamo druženja v kinu, in sicer v Cineplexxu Maribor (Na Poljanah 18, Maribor). Filmska druženja potekajo bodisi v ponedeljek bodisi v torek, če je le na voljo kak zanimiv film, kar je te dneve oz. v tem mesecu tako ali tako vsak teden. Druženja so namenjena samo za člane naše skupine.

Torek, 4. junija 2013
PREKROKAN NOČ 3
Naslov izvirnika: The Hangover Part III
Režija: Todd Phillips
Igrajo: Bradley Cooper, Heather Graham, Justin Bartha, Ed Helms, Zach Galifianakis, Ken Jeong, John Goodman
Zvrst: komedija
Trajanje: 100 minut

Torek, 11. junija 2013
ČAS PO ZEMLJI
Naslov izvirnika: After Earth
Režija: M. Night Shyamalan
Igrajo: Will Smith, Jaden Smith, Isabelle Fuhrman, Zoë Kravitz, Kristofer Hivju, Sophie Okonedo
Zvrst: zf, pustolovščina
Trajanje: 100 minut

Torek, 18. junija 2013
MOJSTRI ILUZIJ
Naslov izvirnika: Now You See Me
Režiser: Louis Leterrier
Igrajo: Morgan Freeman, Isla Fisher, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Dave Franco, Michael Caine
Zvrst: triler
Trajanje: ?? minut

Ponedeljek, 24 junija 2013
JEKLENI MOŽ
(2D verzija)
Naslov izvirnika: Man of Steel
Režija: Zack Snyder
Igrajo: Henry Cavill, Michael Shannon, Amy Adams, Russell Crowe, Kevin Costner, Diane Lane
Zvrst: zf, akcija, pustolovščina
Trajanje: 148 minut

--ANIMOKU@FESTIVAL LENT 2013--

V tem mesecu pa se ne bomo družili samo ob torkih, saj se 21. junija pričenja tudi Festival Lent 2013, na katerem se bomo kot skupina udeležili določenih dogodkov. Če imate voljo do druženja, potem se nam lahko pridružite. In kaj si bomo ogledali v junijskem delu tega festivala?

Petek, 21. junija 2013 ob 22:00
LONDON CALLING: A NIGHT OF STAND-UP COMEDY
(Javier Jarquin, Mark Restuccia, Geoff Boyz)
Vetrinjski dvor (Vetrinjska ulica 30, Maribor)

Torek, 25. junija 2013 ob 19:30
CELTICA PIPES ROCKS!
Art Kamp (Mestni park)
(Druženje se prične ob 18:00)

Četrtek, 27. junija 2013 ob 22:00
STAND-UP COMEY:
DAMAGOJ PINTARIĆ & TIN VODOPIVEC
Vetrinjski dvor (Vetrijska ulica 30, Maribor)

Petek, 28. junija 2013 ob 21:00
HAPPY OL'McWEASEL & L'KOK
Večerov oder (Lent)
(Druženje se prične ob 19:00)

Nedelja, 30. junija 2013 ob 22:00
STAND-UP COMEDY: STARI, UMRL SEM
(Perica Jerković, Pedja Bajović, Srđan Jovanović, Tin Vodopivec, Vid Valič)
Vetrinjski dvor (Vetrinjska ulica 30, Maribor)

--DAN MARIBORSKE KNJIŽNICE--

Tudi knjigoljubci bomo v juniju prišli na svoj račun. Čeprav ni to povezano z azijskimi kulturami, se nam je vseeno zdelo vredno omembe, saj verjamemo, da je med nami kar nekaj knjižnih moljev, ki redno prebiramo takšne in drugačne knjige. Tako se bo v četrtek, 6. junija 2013 od 10:00 do 22:00 v Mariborski knjižnici (Rotovški trg 2, Maribor) marsikaj dogajalo. Več informacij najdete na Facebooku. Program bo sledeč:

10:00-11:30 Afrika v pravljici in ritmu
12:00-13:00 Polepšajmo Rotovški trg
13:00-17:00 Knjižnica se predstavi
17:00-18:00 Afriški utrip
19:00-20:30 Literarna postaja z Lidijo Gačnik Gombač in Borutom Gombačem
20:30-22:00 Koncert skupine Kvinton

To je torej zaenkrat dogajanje v mesecu juniju. Če pa še odkrijemo kak dogodek, potem vas bomo o tem vsekakor obvestili. Če pa sami odkrijete kaj, kar smo mi spregledali, pa bi bilo tudi lepo, če bi informacije delili z nami na animokuqk@gmail.com, da o tem obvestimo še ostale z novičko, v kateri se bomo osebi, ki nam je posredovala informacijo vsekakor zahvalili.