13/05/2013

KinoKlub: Zlomljeno rezilo 1 in 2

KinoKlub bomo to pomlad obarvali bolj animejsko. Že to nedeljo, 19. maja 2013 ob 17:00 si boste v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor) lahko ogledali prva dva dela animirane zf akcijske pustolovščine izpod okrilja produkcijske hiše Production I.G., ki je nastala na podlagi istoimenske mange. Govorimo o animeju


ZLOMLJENO REZILO 1 & 2 (2010)
Naslov izvirnika: Broken Blade 1 & 2
Režija: Tetsuro Amino, Nobuyoshi Habara
Glasovi: Soichiro Hoshi, Chiwa Saito, Hideyuki Umezu, Hiroshi Kamiya, Kana Hanazawa, Kazuya Nakai, Kenichi Ogata, Marina Inoue
Zvrst: anime, zf, akcija, drama, mecha, shonen
Dolžina: 110 minut (2x55 minut)
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Prebivalci celine Cruzon se rodijo s sposobnostjo manipulacije kremena. Na osnovi te moči so razvili tehnologijo za spopade, med njimi tudi mobilne enote imenovane golemi. Vsi s to sposobnostjo se imenujejo čarovniki. Rygart Arrow pa je eden izmed redkih, ki nima te sposobnosti. Z bratom živi na kmetiji. Ko prejme pismo starega prijatelja Hodra, ki je sedaj kralj Krišne, se odloči odpotovati v prestolnico Binonten, kjer izve, da je med Krišno in Atenami izbruhnila vojna. A za Hodrovim povabilom se skriva nekaj več. Med izkopavanji kremena so odkrili starodavnega golema, ki ga čarovniki ne morejo upravljati. Kraljica Sigyn meni, da bi ga lahko upravljal nekdo, ki ne manipulira kremena. Rygart tako potrdi njeno domnevo, saj se golem nanj odzove. S tem pa je Rygart tudi postavljen pred težko odločitev – ali se boriti ali pobegniti.

Kot vedno, je vstopnina samo simboličen 1 EUR v obliki donacije, projekcija pa namenjena članom Udarnikovega KinoKluba, kar postanete z enostavno prijavo na elektronsko obveščanje, in sicer na: kinoklub@udarnik.eu. Svojo udeležbo lahko potrdite tudi na Faceboku.


Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konec leta prihaja animejska predzgodba Gospodarja prstanov

Warner Bros. Animation , New Line Cinema in Sola Entertainment so na Festivalu animiranega filma v Annecyju, ki velja za najstarejši in na...