30/05/2013

KinoKlub: Zlomljeno rezilo 5 & 6


Sezona KinoKluba se počasi bliža koncu. V poletnih dneh bo kratek odmor od projekcij na velikem platnu, vendar nič ne skrbite, v deževnih jesenskih dneh se vračajo. V tej sezoni so tako pred nami še samo tri animejske projekcije in eno presenečenje. Še vedno velja, da se za ogled plača simbolična vstopnina 1 € v obliki donacije in da je projekcija namenjena za člane Udarnikovega KinoKluba, kar postanete z enostavno prijavo na elektronsko obveščanje preko kinoklub@udarnik.eu.

To nedeljo, 2. junija 2013 si bomo ob 17:00 v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor) ogledali še zadnja dva dela zf animejske filmske serije

ZLOMLJENO REZILO 5 & 6 (2010)
Naslov izvirnika: Broken Blade 5 & 6
Režija: Tetsuro Amino, Nobuyoshi Habara
Glasovi: Soichiro Hoshi, Chiwa Saito, Hideyuki Umezu, Hiroshi Kamiya, Kana Hanazawa, Kazuya Nakai, Kenichi Ogata, Marina Inoue
Zvrst: anime, zf, akcija, drama, mecha, shonen
Dolžina: 110 minut (2x55 minut)
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Prebivalci celine Cruzon se rodijo s sposobnostjo manipulacije kremena. Na osnovi te moči so razvili tehnologijo za spopade, med njimi tudi mobilne enote imenovane golemi. Vsi s to sposobnostjo se imenujejo čarovniki. Rygart Arrow pa je eden izmed redkih, ki nima te sposobnosti. Z bratom živi na kmetiji. Ko prejme pismo starega prijatelja Hodra, ki je sedaj kralj Krišne, se odloči odpotovati v prestolnico Binonten, kjer izve, da je med Krišno in Atenami izbruhnila vojna. A za Hodrovim povabilom se skriva nekaj več. Med izkopavanji kremena so odkrili starodavnega golema, ki ga čarovniki ne morejo upravljati. Kraljica Sigyn meni, da bi ga lahko upravljal nekdo, ki ne manipulira kremena. Rygart tako potrdi njeno domnevo, saj se golem nanj odzove. S tem pa je Rygart tudi postavljen pred težko odločitev – ali se boriti ali pobegniti.

Svojo udeležbo lahko potrdite tudi na Facebooku.

Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...