09/06/2013

KinoKlub: Kikijina dostavna služba


Po animeju Volčja otroka Ame in Yuki, ki si ga lahko ogledate v Udarniku danes, bo tudi naslednji teden v KinoKlubu vsaj deloma obarvan animejsko, saj smo za zaključek te sezone projekcij za vas pripravili kar dve poslastici. Za vsako posamezno je simbolična vstopnina 1 EUR v obliki donacije, kot vedno. Projekciji pa sta namenjeni članom Udarnikovega KinoKluba, kar postanete s preprosto prijavo na elektronsko obveščanje preko elektronske pošte kinoklub@udarnik.eu.


Prva poslastica, ki smo jo pripravili za vas in si jo boste v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor) lahko ogledali v nedeljo, 16. junija 2013 ob 17:00, je ena izmed Ghiblijevih mojstrovin iz daljnega leta 1989, ki je seveda nastala pod režijsko taktirko znamenitega Hayaoja Miyazakija. Govorimo o animejskem celovečercu

KIKIJINA DOSTAVNA SLUŽBA (1989)
Naslov izvirnika: Majo no Takkyuubin
Režija: Hayao Miyazaki
Glasovi: Minami Takayama, Kappei Yamaguchi, Rei Sakuma, Akio Ohtsuka, Chika Sakamoto, Haruko Kato, Hiroko Seki
Zvrst: anime, drama, pustolovščina, fantazijski
Dolžina: 103 minute
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Ko čarovniška vajenka dopolni 13 let, se mora odpraviti od doma, da izpili svoje spretnosti. Čeprav Kiki zna samo leteti z metlo, se tako vseeno odpravi na dogodivščino z mačkom Jijijem. Ustalita se v prijetnem obmorskem mestecu, kjer Kiki ustanovi dostavno službo. Na poti do odkrivanja ravnovesja med samostojnostjo in odgovornostjo Kiki s pomočjo svoje dobrosrčnosti spozna veliko novih prijateljev. Ta animacija je še ena iz repertoarja Ghiblijevih mojstrovin, ki govori o odraščanju in vsekakor premore prikupno zgodbo, primerno za vso družino.

NAPOVEDNIK


Svojo udeležbo lahko potrdite tudi na Facebooku.

Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konec leta prihaja animejska predzgodba Gospodarja prstanov

Warner Bros. Animation , New Line Cinema in Sola Entertainment so na Festivalu animiranega filma v Annecyju, ki velja za najstarejši in na...