13 morilcev (2010)

Japonski filmski virtuoz Takashi Miike je dober primer režiserja, ki lahko iz "remake" filmov napravi svojevrstno mojstrovino, kar je že dokazal z adaptacijo kultnega filma Harakiri Akire Kurosawe. Tudi 13 morilcev je "remake" istoimenskega japonskega filma iz 60. let prejšnjega stoletja, ki ga je Miike odlično prikrmilil od šokantnega začetka do naravnost krvavega in brezkompromisnega zaključka. Film odraža najslabše človeške lastnosti in njegovo prvinskost, ki se odraža v človeški plenilski naravi, čemur kot nasprotje postavlja človeški razum in občutek za čast, spoštovanje in usmiljenje. Sam film se začne nekoliko dramatično s kar dolgim zapletom, ki bo gledalca vsekakor pripravil do razmišljanja o njegovi sporočilnosti, vrhunec pa doseže v več kot tričetrt ure trajajoči zadnji bitki, ki bo potešila vsakega slehrnega oboževalca samurajskih filmov. Mešanica akcije in drame, pa tudi Takashijevega malce čudnega humorja, vsekakor predstavlja neverjetno mojstrovino, ki je nikakor ne smete zamuditi. Genialno in šokantno.

OCENA: 9,5/10

Komentarji