28/02/2014

Berserk - Zlata doba I: Kraljevo jajce (2012)

Animirani film je adaptacija istoimenske mange, ki je glede na vir sicer okrnjen, vendar kljub temu ponudi tisto osnovono zgodbo, ki ves čas drži rdečo nit. Liki vse od Gutsa do Griffitha so v bistvu zelo dobro dodelani za nekaj več kot 70 minut trajajoč film, nekatere zanimive in prebrisane enovrstičnice pa kljub resni tematiki poskrbijo za nekaj smeha. Žal pa ni vse tako rožnato, kot se bi morda zdelo na prvi pogled. Najbolj moteče je prepletanje klasične in računalniške animacije, saj liki delujejo zelo plastično, bitke pa s tem izgubijo nekaj čara, ki bi ga lahko imele, če bi bile ročno narisane. V tem pogledu je stara animejska serija, ki je pokrivala isti del mange, vsekakor bila boljša. Poleg tega nekateri prehodi med scenami občasno delujejo nekonsistentni, kar je verjetno rezultat izpuščanja določenih delov iz mange, zato se nekatere stvari znajo zdeti privlečene za lase. Ampak zavedati se je treba, da je Kraljevo jajce zgolj uvod v poglavje o Zlati dobi, ki predstavi like in zgodbo. In kot takšen deluje kot povsem solidna adaptacija.

OCENA: 7/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange Golden Kamuy dobi še letos nadaljevanje

Na uradnem profilu na družbenem omrežju X (nekdanji Twitter) za filmsko adaptacijo mange Golden Kamuy , katere avtor je Satoru Noda, so razk...