11/02/2014

Gravitacija (2013)

Alfonso Cuaron, režiser filmov Otroci človeštva (Children of Men) in Harry Potter in jetnik iz Azkabana (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban), je s filmom Gravitacy uspel ustvariti izjemen filmski izdelek, ki istočasno očara na emocionalni kot tudi 3D ravni, saj slednja celotni emocionalnosti daje še dodatno globino. Sandra Bullock (Hitrost) in George Clooney (Michael Clayton) pa sta svoji vlogi kot astronavta opravila odlično, še posebej Bullockova, ki ji je vsekakor uspelo prepričljivo odigrati položaj človeka, ki se znajde popolnoma sam v praznini vesolja in breztežnosti. Pohvaliti je treba tudi pristnost prikaza vesolja, saj v filmu ni nikakršnega zvoka, razen od igralcev zaradi dramatičnosti. Film ima sicer preprosto zgodbo, kjer se dva astronavta, ki sta preživela hudo nesrečo, skušata prebiti do vesoljske postaje in vrniti na Zemljo, medtem ko njuno vrnitev ovirajo razbitine, ki potujejo okoli zemeljske orbite, ampak v tej preprostosti Cuaronu uspe ustvariti strahotno ozračje, ki ustvarja neverjetno napetost, dramatičnost in emocinalnost od začetka pa vse do konca. Film si je vsekakor tudi vredno ogledati v 3D, saj ga odlično izkorišča. Enostavno mojstrsko.

OCENA: 10/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 12/2024

V soboto, 29. 6. 2024, ob 16. uri vas v sodelovanju z  MKC Maribor vabimo na Večer animejev in družabnih iger 12/2024 , ki se bo ponovno o...