11/02/2014

Jaz, Frankenstein (2014)

Stuart Beattie je režiser in scenarist, ki ima sicer kot scenarist v žepu kar nekaj odmevnih naslovov, kot so vsi Pirati s Karibov (Pirates of the caribbean), Stranski učinki (Collateral) in 30 dni noči (30 Days of Night), a je pred tem filmom režiral zgolj en film, in sicer Jutri, ko se je začela vojna (Tommorow, When the War Began). A medtem ko je njegov režijski prvenec bil solidna uvertura v zgodbo o najstnikih, ki se prelevijo v gverilske vojake, je Jaz, Frankenstein pravo nasprotje. Je brezupna uvertura v svet demonov, ki na vse pretege upa, da nadaljevanje bo, čeprav si ga ne zasluži. No, vizualna in akcijska plat sta vsekakor privlačni, ampak žal nista dovolj, saj zgodba popolnoma peša in je tako zgoščena, da se liki sploh nimajo časa razviti. Film je tako zreduciran v preprosto ugotavljanje, kje so igrali določeni igralci, saj je ena polovica igralske zasedbe iz Jutri, ko se je začela vojna, druga pa iz Podzemlja. Žal film združuje najslabše iz obojega. Jaz, Frankenstein je sicer zabavna akcijska toboganska vožnja, a žal popolnoma odtujena od človeškega sveta (v filmu naletimo samo na dva človeka), tako da žal že naslednji trenutek potone v pozabo.

OCENA: 4,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange CAT'S EYE prihaja letošnjo jesen

Francoska televizijska postaja  TF1 je s prvim uradnim napovednikom najavila igrano adaptacijo mange  Cat's Eye  mangakaja Tsukase Hōjō...