11/02/2014

Ledeno kraljestvo (2013)

Disneyjeva adaptacija Snežne kraljice je popoln preobrat v klasični zgodbi Hansa C. Andersena. Zgodba govori o dveh princesah, Anni in Elsi, ki sta sestri, pri čemer ima slednja moč nad ledom in snegom, kar je istočasno dar in prekletstvo, saj se mora naučiti nadzorovati svoje moči. V otroštvu se jima je pripetilo marsikaj. Elsa je skoraj zaledenela lastno sestro, temu pa je sledila še smrt njunih staršev. A ko Elsa dopolni 21 let, se na njenem kronanju pripeti to, česar se je najbolj bala - njene moči se sprostijo in nekateri jo celo označijo za čarovnico. Elsa pobegne iz gradu, a pri tem zaledeni celotno kraljestvo. Anna, ki se čuti krivo za to, pa se odpravi za njo. Zgodba vsekakor zveni kot klasična Disneyjeva risanka, kar glede na veliko glasbenih vložkov vsekakor je. Ampak animacija se istočasno tudi poigrava s klasičnimi Disneyjevimi temami in se na račun njih zna tudi pošaliti. Vsekakor pa ponudi tudi kar nekaj preobratov, ki jo napravijo nekaj posebnega. Prav tako pa tudi vsebuje zanimive stranske like, med katerimi izstopata predvsem snežak Olaf in jelen Sven z njegovo zanimivo ter zabavno mimiko. Pohvaliti je vsekakor tudi treba slovensko sinhronizacijo, ki dejansko izstopa v primerjavi z ostalimi, ampak žal bo ta potešila samo najmlajše, saj se v prevodu marsikaj izgubi. Če torej obožujete animacije in še nimate naraščaja, vam vsekakor priporočam ogled v izvirniku. Skratka, animirani film predstavlja nov mejnik za Disneyjevo animacijo in se vsekakor lahko kosa s klasiki, kot sta Aladin in Levji kralj. Izpostavil bi le, da je zgodba morda bila malce preobširno zastavljena, kar pa je imelo za rezultat, da nekateri liki niso najbolje dodelani. Skratka, odlična animacija za vso družino.

OCENA (izvirni tonski zapis): 9/10
OCENA (slovenski tonski zapis): 8/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...