11/02/2014

Lego film (2014)

Filmi posneti po igrah in igračah imajo tendenco, da so ponavadi popolnoma banalni in brez vsakršnega smisla. Samo pomislimo na Transformerje (Transformers), Bojno ladjo (Battleship) ali G.I. Joe. Ampak Lego film (The lego Movie) se na srečo ne ujame v to, saj nam ponudi nadvse odlično zabavo in se nikoli ne skuša jemati resno. Glavni junak Emmet tako uteleša popolnega povprečneža v svetu, v katerem živi, vendar skozi svojo dogodivščino odkrije, da tudi tak povprečnež lahko doseže kaj velikega. Z legolomno akcijo, lego eksplozijami, nadvse zabavne enovrstičnice, ki se na vsakem koraku norčujejo in šalijo na račun igralcev, ki so posojali glasove likom (Liam Neeson, Morgan Freeman itd.), ter marsikaterih filmov in knjig, in popolnoma moralnim zaključkom filma, se ta animacija zavihti daleč nad raven dandanašnjih animirank in komedij. Film je vsekakor dokaz, da lahko tudi filmi, ki so nastali po igračah, ponudijo odlično zgodbo in zabavo hkrati. Z eno besedo: Odlično.

OCENA: 9,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konec leta prihaja animejska predzgodba Gospodarja prstanov

Warner Bros. Animation , New Line Cinema in Sola Entertainment so na Festivalu animiranega filma v Annecyju, ki velja za najstarejši in na...