28/02/2014

Malavita (2013)

Malavita je zgodba o družini mafijca Giovannija Manzonija (Robert De Niro), ki mora živeti pod zaščito FBI-ja, saj je izdal vse svoje mafijske pajdaše, ki mu sedaj strežejo po življenju. Tako se družina ves čas seli in spreminja priimek, deloma zaradi zasledovalcev in deloma zaradi samih težav znotraj družine, saj nikakor ne morejo iz mafijske kože. Ob pogledu na zanimivo igralsko zasedbo, ki jo poleg De Nira sestavljajo še Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones in Dianna Agron (Glee), bi gledalec pričakoval vrhunsko igro in nadvse zanimivo satirično štorijo, ki bi v navzkrižje postavljala družinske vrednote in življenje mafijca. A žal temu ni tako. Začetek sicer obeta marsikaj, ampak v svoji skoraj dve uri trajajoči zgodbi film ne najde neke prave mere, saj ves čas koleba med komedijo in akcijo. De Niro sicer poskrbi za nekaj zabavnih in zanimivih scen, ki pa so žal samo sol na rano, saj samo kažejo možen potencial filma, ki pa ga režiser Luc Besson, ki se v režiji ne znajde najbolje že vse od Ivane Orleanske, čeprav je pred tem režiral zelo dobre izdelke, med katere spadata tudi Nikita in Leon, ni nikakor uspel izkoristiti. Gre torej za povprečen Bessonov izdelek, ki nudi zgolj nekaj zabavnih trenutkov in mafijskih klišejev. Gledljiv izdelek, ki hitro potone v pozabo.

OCENA: 6/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...