11/02/2014

Oblačno z mesnimi kroglicami 2 (2013)

Oblačno z mesnimi kroglicami 2 se nadaljuje točno tam, kjer se je prvi del končal. Naprava, ki proizvaja hrano, ni uničena, temveč je strmoglavila nazaj na Flintov otok, kjer je začela proizvajati živečo hrano. Flint in ostala druščina se tako odpravijo nazaj na otok, da bi jo dokončno izključili, vendar nič ni tako, kot se zdi. Drugi del vsekakor postreže z veliko zabavnimi besednimi igrami, ki gledalca nasmejijo do solz, kar pa bo za nekoliko mlajše gledalce verjetno prevelik zalogaj, saj celotne večplastnosti šal, vsaj predvidevam, ne bodo razumeli. Domnevam, da se je distributer tudi zato raje odločil, da se v kinih predvaja samo podnaslovljena verzija, medtem ko je na DVD ploščku poskrbel tudi za sinhronizirano verzijo. Film v marsikaterem pogledu spominja na mešanico Jurskega parka, King Konga in Avatarja ter se marsikdaj na njihov račun tudi pošali. Čeprav bo marsikdo rekel, da je prvi del boljši, bom pa jaz trdil ravno obratno, saj drugi del postreže z veliko več zrelimi šalami, ob katerih lahko uživajo tudi odrasli. Vsaka animacija pač ni namenjena najmlajšim, in to je eden izmed teh primerkov, sa je namenjen nekoliko starejšim otrokom in otrokom po duši. Kot opombo pa bi še dodal, da je animirani film, podobno kot Avatar, zelo okoljevarstveno obarvan.

OCENA: 7,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konec leta prihaja animejska predzgodba Gospodarja prstanov

Warner Bros. Animation , New Line Cinema in Sola Entertainment so na Festivalu animiranega filma v Annecyju, ki velja za najstarejši in na...