28/02/2014

Purana na begu (2013)

Purana na begu je zgodba o dveh puranih, Reggieju in Jaku, ki se odpravita skozi čas, da bi preprečila zahvalni dan, kar z drugimi besedami pomeni, da bi odstranila purane z jedilnika. Animirani film sicer postreže z obilo zabave, ki pa je žal tako plehka, da večina šal in komičnih situacij v večini primerov obvisi v zraku. Poleg tega gledalcu nikakor ne morejo uiti številne več kot očitne enakosti z drugimi animiranimi filmi, še posebej z Jaz, baraba, saj uslužbenci v skrivnem laboratoriju s časovnim strojem spominjajo na neko ceneno kopijo minionov. Še dobro, da sta osrednjima puranoma glasova posodila Owen Wilson in Woody Harrelson, saj sta edina, ki nekako s svojima glasovoma in enovrstičnicami poskrbita za vsaj zadovoljiv izdelek. No, onadva in George Takei kot S.T.E.V.E., ki ves čas parodira svojo vlogo Zula iz Zvezdnih Stez. A žal so gledalci v kinih, kjer se predvaja samo slovenska sinhronizacija, prikrajšani tudi za to, kar film napravi v celoti nezanimiv za odrasle. Eden plus so še vsekakor puranji mladiči, ki spominjajo na ptiče iz igre Angry Birds. Skratka, če niste predšolski otrok, je izdelek v angleščini še znosen, ampak v slovenščini pa vam, če nimate naraščaja, ogled odsvetujem, saj za odraslega človeka ne ponudi skoraj nič, kar bi bilo vredno omembe.

OCENA (angleški tonski zapis): 6/10
OCENA (slovenski tonski zapis): 4/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...