02/11/2014

NisiOisin s kar devetimi (one-shot) kratkimi mangami

V letošnji 49. številki Shueishine revije Weekly Shonen Jump so v soboto sporočili, da bo pisatelj NisiOisin (Bakemonogatari) v štirih mesecih v revijah Weekly Shonen Jump, Jump Square, Young Jump in Bessatsu Margaret izdal kar devet kratkih (one-shot) mang. Zgodbe za ta projekt je pisatelj spisal na prav poseben način, in sicer na osnovi slike, ki si jo je ustvaril z asociacijo besede, katero je izbral za temo vsake posamezne kratke mange. Vsaka manga bo imela tudi različnega ilustratorja.
V novembrski številki Shueishine revije Jump Square sta dve kratki mangi že bili najavljeni. Pri prvi NisiOisin sodeluje z mangakajem Takeshijem Obato (Death Note, Bakuman., Hikaru no Go), naslov pa ji je RKD-EK9. Naslov sloni na besedi "raj". Pri drugi pa pisatelj sodeluje z mangakajem Akihisom Ikedo (Rosario + Vampire). Manga nosi naslov Nan Made Nara Koroseru? (Do kdaj boš nadaljeval z ubijanjem?) in sloni na besedi "žival". Obe mangi bosta imeli barvno začetno stran, njuni ilustraciji pa bosta krasili naslovnico decembrske številke revije Jump Square, katera bo izšla 4. novembra.

Sedem preostalih kratkih (one-shot) mang pa je:
  • Musume Iri-Bako (Dekle v škatlici)
    Umetnik: Akira Akatsuki (Medaka Box)
    Tematska beseda: kartonska škatla (na deževen dan)
    Izid: 1. november (Weekly Shonen Jump)
  • Koi Aru Dōguya (Ljubezen v antikvariatu)
    Umetnica: Aiji Yamakawa (Chocolate Underground, Stand Up!)
    Tematska beseda: prstan
    Izid: 13. december (Bessatsu Margaret)
  • Bokura wa Zatsu ni wa Manabanai (Ne učimo se površno)
    Umetnica: Mizuki Kawashita (Ichigo 100%)
    Tematska beseda: znojenje
    Izid: januar (Weekly Shonen Jump)
  • Tomodachi Inai Dōmei (Brezprijateljska zveza)
    Umetnica: Renjuro Kindaichi (Haré+Guu)
    Tematska beseda: pogovorna drama
    Izid: februar (Square Jump)
  • Dōshitemo Kanaetai Tatta Hitotsu no Negai to Wari to Sōdemonai 99 no Negai (Edina želja, za katero si želim, da se uresniči, je primerljiva z 99 željami)
    Umetnica: Hikaru Nakamura (Saint Young Men, Arakawa Under the Bridge)
    Tematska beseda: želja
    Izid: januar (Young Jump)
  • Offside wo Oshiete (Nauči me prepovedan položaj)
    Umetnik: Atsushi Nakayama (Nejimaki Kagyū)
    Tematska beseda: nogomet
    Izid: 15. december (Weekly Shonen Jump)
  • Hunger Strike! (Napad lakote!)
    Umetnik: Teppei Fukushima (Samurai Usagi)
    Tematska beseda: lakota
    Izid: 4. december (Young Jump)
 Vir: ANN