11/03/2016

Japonski Box Office za 5. in 6. marec 2016


Že kar nekaj časa je minilo, odkar smo nazadnje pokukali v japonske kinematografe in preverili, kateri filmi so bili najbolj gledani. Tako smo se sedaj odločili, da ponovno malce pogledamo, kaj si te dni Japonci lahko ogledajo v kinih in kateri filmi jih trenutno najbolj navdušujejo.
Med prvo trojico se je tako ta teden zavihtelo na prvo mesto novo filmsko nadaljevanje animeja Doreamon, ki je že 36. celovečerec o tem modrem bitjecu. Animejski celovečerec nosi naslov Doraemon Movie 36: Shin Nobita no Nippon Tanjou. Na drugem mestu je filmska adaptacija mange Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai, ki je ta teden odstopila prestol prej omenjenemu animejskemu celovečercu, tretje mesto pa zaseda ameriška produkcija Marsovec (The Martian), ki je ta teden prav tako padla za eno mesto. Edina druga novost, ki se je ta vikend uspela uvrstiti med prvo deseterico, je še ena ameriška produkcija, in sicer Velika poteza (The Big Short), ki je zasedla četrto mesto.

Celoten seznam filmov od prvega do desetega mesta je tokrat kazal uravnovešeno mero domačih in tujih filmskih produkcij. Ogledate si ga lahko spodaj.

Japonska Box Office lestvica – 5. in 6. marec
01 (00) Doraemon Movie 36: Shin Nobita no Nippon Tanjou (Teden: 01)
02 (01) Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai (Teden: 02)
03 (02) The Martian (Teden: 05)
04 (00) The Big Short (Teden: 01)
05 (03) Nobunaga Concerto (Teden: 07)
06 (07) Star Wars: The Force Awakens (Teden: 12)
07 (06) Point Break (Teden: 03)
08 (04) The Finest Hours (Teden: 02)
09 (08) Saraba Abunai Deka (Teden: 06)
10 (05) Born in the EXILE: Sandaime J Soul Brothers no Kiseki (Teden: 04)

Na lestvici vsekakor niso vse novosti, saj se večini japonskih produkcij, ki so izšle ta teden, ni uspelo uvrstiti med prvo deseterico. Takšni filmi so tokrat naslednji:

Sailor Fuku to Kikanju -Sotsugyo-

Chimamire Sukeban Chainsaw

Lost and Found


Cherry Blossom Memories


Fukushu Shitai


Where Florence Sleeps


Otona no Renai JijoVir: TokyoHive

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...