06/03/2019

Button Festival 2019 v Gradcu

V soboto, 15. marca 2019, in nedeljo, 16. marca 2019, bo v Seifenfabrik Veranstaltungszentrum, Angergasse 41-43, Gradec, Avstrija poteka festival igričarske oz. gamerske kulture, poznan kot Button Festival.
Vstop na dogodek ni prost, tako da je za dnevno karto v prednaročilu treba odšteti 13 EUR (do 16. leta starosti 11 EUR), medtem ko bo na dan dogodka stala 16 EUR (do 16. leta starosti 13 EUR). Za dvodnevno karto oz. t.i. Festival-Pass pa je v predprodaji treba odšteti 15 EUR (do 16. leta starosti 13 EUR), medtem ko bo na dan dogodka zanjo treba plačati 18 EUR (do 16. leta starosti 15 EUR). Karte lahko prednaročite tukaj.
Button Festival nudi na več kot 2000 kvadratnih metrih številne digitalne in analogne zabave, saj se na dogodku predstavljajo lokalna igričarska združenja, društva in trgovine, ki se ukvarjajo z razvojem iger, e-športi, retro igrami, cosplayjem in številnimi drugimi povezanimi dejavnostmi, tudi namiznimi igrami in igrami igranja domišljijskih vlog (RPG). Vse to pa je zapakirano v udobno atmosfero brez čakalnih vrst. Festival gradi na željah obiskovalcev in sodelujočih, tako da se vsako leto razvija dalje in širi.
Več si lahko preberete na uradni spletni strani ali pa o samem festivalu povprašate v dogodku na socialnem omrežju Facebook.