06/10/2020

Dune bo izšel šele pozno v letu 2021

Vsi, ki ste upali, da bo najnovejša filmska adaptacija romana Dune pisatelja Franka Herberta izšla dcembra letos, vas moramo žal razočarati, saj Collider poroča, da so se pri studiu bratov Warner odločili, da premaknejo izid krepko v leto 2021.

Film bi sicer moral priti na velika platna 18. 12. 2020, vendar zaradi vse te situacije s COVID-19 žal ne bo tako. Filmska adaptacija tega priljubljenega znanstveno-fantastičnega romana, ki jo je režiral odlični Denis Villeneuve (Sicario, Arrival, Blade Runner 2049) bo tako izšla šele čez slabo leto, in sicer 1. 10. 2021.

Dune pripoveduje mitsko in čustveno nabito zgodbo o Paulu Atreidesu (Timothée Chalamet), brilijantnem in nadarjenem mladeniču, rojenemu v pomembno usodo, ki presega njegovo razumevanje. Mladenič mora odpotovati na najnevarnejši planet v vesolju, da bi svoji družini in svojemu ljudstvu zagotovil prihodnost. Ko med zlobnimi silami izbruhne spor za ekskluzivno dobavo najdragocenejše dobrine, kar obstaja, ki lahko odklene največji potencial človeštva, bodo preživeli samo tisti, ki bodo premagali lasten strah.


Zvezdniška imena, ki nastopajo v filmu, med drugim vključujejo igralce, kot so Timothée Chalamet (Call Me By Your Name), Rebecca Ferguson (Mission: Impossible - Fallout), Oscar Isaac (Star Wars: The Last Jedi), Josh Brolin (Avengers: Endgame), Stellan Skarsgård (Thor: The Dark World), Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), Stephen McKinley Henderson (Fences), Zendaya (Spider-Man: Far From Home), Chang Chen (Love And Destiny), Sharon Duncan-Brewster (Sex Education), Charlotte Rampling (The Night Porter), Jason Momoa (Aquaman) in Javier Bardem (No Country For Old Men).

2 komentarja:

Večer animejev in družabnih iger 12/2024

V soboto, 29. 6. 2024, ob 16. uri vas v sodelovanju z  MKC Maribor vabimo na Večer animejev in družabnih iger 12/2024 , ki se bo ponovno o...