08/10/2023

MokuMatsuri: Animoku skozi čas - 4. del: Z Ninja Kekcem po japonski kulturi

Četrti del festivala MokuMatsuri: Animoku skozi čas, ki ga pripravljamo v sodelovanju z MKC Maribor in se bo odvijal v soboto, 14. 10. 2023, med 12. uro in polnočjo v Kulturnem inkubatorju na Koroški cesti 18 v Mariboru, bomo posvetili japonski kulturi nasploh. Podnaslov dogodka bo tako Z Ninja Kekcem po japonski kulturi.
Kar se japonske kulture tiče, bomo večino pozornosti posvetili igram, in sicer v tradicionalnem in sodobnem smislu, k vsemu pa bomo še dodali nekaj drugih vidikov japonske kulture, kot je na primer japonsko popotno oz. ulično gledališče, poznano kot kamišibaj, ali kako se obleči v oblačilo yukata, pri kateri demonstraciji boste lahko sodelovali tudi obiskovalci. Za konec dogodka pa bo sledila Animoku Kino Klub projekcija, ki je vsekakor povezana s samim tokratnim dogajanjem.

Kar se tiče programa, je sledeči:

Glavni oder
12:00 Uvod
13:00 Tradicionalne japonske družabne igre (okrogla miza)
15:00 Kamišibaj - japonsko ulično gledališče (pogovor)
16:00 Kamišibaj predstava
17:00 Prikaz oblačenja v oblačilo yukata
18:00 Japonske igre s kartami oz. TCG (okrogla miza)
19:30 Japonski svet video iger (okrogla miza)

Celodnevne dejavnosti (12:00-21:00)
- Učenje igranja igre GO
- Učenje igranja igre Shogi
- Učenje igranja igre Karuta
- Učenje igranja igre Pokemon TCG
- Učenje igranja igre Weiß Schwarz
- Učenje igranja igre One Piece TCG
- Kotiček z namiznimi igrami

Kotiček za retro video igre
12:00 - 15:00 Game Boy igre
15:00 - 18:00 NES igre
18:00 - 21:00 SNES igre

Kot običajno je vstop na dogodek prost, vsekakor pa priporočamo, da obiskovalci, mlajši od 13. let, pridejo na dogodek v spremstvu staršev ali odgovornega skrbnika.

Dogodek je na voljo tudi na družbenem omrežju Facebook, in sicer na povezavi tukaj.

Vabljeni.