09/04/2013

Mehanski pojoči glas?!


Večina vas je že slišala za električno sintetiziran glas ala vokaloid Hatsune Miko, ki je zaradi svoje popularnosti dobila celo 3D holografsko telo na Sonyevem koncertu na Japonskem. Verjetno manj znana zadeva, ki sem jo odkrila po naključju na YouTub-u med klikanjem po linkih pa je mehansko kreiran pojoči glas robota Seamoona in igračk Otomatone. Ustvarjalec teh čudežnih strojčkov je Nobumichi Tosa, ki je imel predstavitev svojih izumov na konferenci TEDxSeeds v Yokohami novembra 2010. Priporočam ogled spodnjega linka.


Čeprav je Tosa v govoru omenil, da na svetu obsatajata samo dva Otamatone Jumbo-ta, saj je izdelava zelo draga pa je popularnost očitno zahtevala večjo ponudbo kljub ceno, saj je dekliška pop skupina YGA uporabila kar 3 barvne v svojem videu Omedeto Arigato.


Če kdo še ne ve kaj kupiti za rojstni dan, božič ali obletnico, je to pravšnji naslov tako za šaljivo darilo kot za resno ustvarjanje melodije. Te zadevice so enostavno preveč ljubke, da bi kdo rekel ne. ^.^


Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange Golden Kamuy dobi še letos nadaljevanje

Na uradnem profilu na družbenem omrežju X (nekdanji Twitter) za filmsko adaptacijo mange Golden Kamuy , katere avtor je Satoru Noda, so razk...