07/10/2013

KinoKlub: Iči


Prva projekcija v novi sezoni KinoKluba je za nami, že sedaj pa se lahko veselite naslednjega tedna, ko nadaljujemo z mesecem sodobne Japonske, a tokrat ne v animirani obliki, temveč v obliki igranega filma. Tako si bomo v nedeljo, 13. oktobra 2013 ob 17:30 v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor) ogledali japonsko akcijsko pustolovščino z naslovom

IČI
Japonska, 2008
Naslov izvirnika: Ichi
Režija: Fumihiko Sori
Igrajo: Haruka Ayase, Shidô Nakamura, Yôsuke Kubozuka, Takao Ohsawa, Gô Rijû, Mayumi Sada, Tetsuo Yamashita, Ayumu Saitô
Zvrst: akcija, drama, pustolovščina
Dolžina: 120 minut
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Iči je goze, slepa glasbenica, in hkrati tudi odlična mečevalka, ki išče svojega mentorja Zatoičija, kateri jo je pred mnogimi leti pustil v varstvu skupine goz. Na svojem potovanju sreča potujočega in nekoliko nerodnega samuraja Tomaja Fudžihiroja, s katerim prispeta v mesto, ki ga obvladuje klan Širakava, družina jakuz, in ga ogroža tolpa banditov, imenovana Bankito. Po smrti petih članov te tolpe, se njihov vodja Banki odloči maščevati Širakavam in človeku, ki je pobil njegove može. Toma in Iči se tako znajdeta v navzkrižnem ognju med jakuzami in banditi.


Projekcija je namenjena za člane KinoKluba (kinoklub@udarnik.eu), vstopnina pa znaša simboličen 1 € v obliki donacije. Svojo udeležbo lahko potrdite na Facebooku.

Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...