20/10/2013

KinoKlub: Potepuh Kenšin


Ta teden je bila trenutno najbolj obiskana projekcija v tej sezoni KinoKluba, za kar se vsem lepo zahvaljujemo in hkrati pripravljamo za vas že novo projekcijo, ki si jo boste lahko ogledali naslednjo nedeljo, 27. oktobra 2013 ob 17:00 v Udarniku (Grajski trg 1, Maribor). Tokrat gre za igrano adaptacijo priljubljene mange Nobuhira Watsukija, ki ste si jo že lahko ogledali v številnih animiranih oblikah in ki nosi naslov
POTEPUH KENŠIN
Japonska, 2012
Naslov izvirnika: Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan
Režija: Keishi Ohtomo
Igrajo: Takeru Satô, Emi Takei, Yôsuke Eguchi, Teruyuki Kagawa, Yû Aoi, Munetaka Aoki, Kôji Kikkawa, Taketo Tanaka
Zvrst: akcija, drama, pustolovščina
Dolžina: 134 minut
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Piše se leto 1868. Vladavine šogounov Tokugava je konec. Morilec Kenšin Himura se je zaprisegel, da ne bo več moril ljudi. In tako tava po Japonski s svojim mečem, ki ima rezilo na hrbtni strani, in brani tiste, ki so zatirani. Po 10 letih potepuškega življenja pa se ponovno vrne v Kjoto in pomaga ideološki Kaoru Kamija ubraniti njeno mečevalsko šolo pred jakuzami, katerih šef je Kanryuu Takeda, ki si želi Kaorino šolo za proizvodnjo opija. Medtem pa po mestu divja tudi domnevni morilec Battosai in pobija ljudi v imenu Kaorine šole. Primer preiskuje Saito Hadžime, nekdanji Kenšinov nasprotnik v Bošinski vojni, ki kaj kmalu pride do ugotovitve, da je ta domnevni morilec morda povezan s Takedinimi kriminalnimi načrti.

Vstopnina kot vedno znaša 1 € v obliki donacije, projekcija pa je namenjena članom KinoKluba (kinoklub@udarnik.eu). Svojo udeležbo lahko potrdite tudi na Facebooku.

Se vidimo!


Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igra Donkey Kong Country Returns dobi HD različico

Nintendo je na torkovem Nintendo Directu sporočil, da bo priljubljena igra Donkey Kong Country Returns , ki je leta 2010 prvotno izšla na k...