18/11/2013

KinoKlub: Platinasta koda (2013)


Mesec cyberpunka se počasi bliža koncu. Pred nami je še samo en naslov v tem sklopu, ki pa si ga boste lahko v temi Udarnikove dvorane (Grajski trg 1, Maribor) ogledali že to nedeljo, 24. novembra 2013 ob 17:00. Gre za filmsko adaptacijo istoimenskega romana Keiga Higashinoja (The Devotion of Suspect X), katere se je lotil Keishi Ohtomo (Potepuh Kenšin) ki nosi naslov

PLATINASTA KODA
Japonska, 2013
Naslov izvirnika: Purachina Dēta
Režija: Keishi Ohtomo
Igrajo: Igrajo: Kazunari Ninomiya, Etsushi Toyokawa, Honami Suzuki, Katsuhisa Namase, Anne Watanabe, Kiko Mizuhara
Zvrst: zf, akcija, triler, drama
Dolžina: 134 minut
Tonski zapis: japonski
Podnapisi: slovenski

Piše se leto 2017. Japonska vlada želi skrivoma nadzorovati DNK svojih državljanov. Ko umorijo izumitelja sistema za analizo DNK, se na kraju zločina znajde DNK Ryuheija Kagure (Ninomiya), enega izmed najboljših strokovnjaku na področju DNK analiz, ki je zaposlen v inštitutu za DNK analize v lasti Nacionalne policijske agencije (NPA). Tako Kagura postane glavni osumljenec, kar ga prisili v beg, hkrati pa tudi želi priti resnici do dna, saj sebe smatra za nedolžnega. Za petami pa mu je izkušeni policist Reiji Asama (Toyokawa). Ali je Kagura res morilec ali pa so mu vse to podtaknili?


Tudi tokratna vstopnina znaša 1 € v obliki donacije, projekcija pa je, kot vedno, namenjena članom Udarnikovega KinoKluba, kar postanete z enostavno prijavo na elektronsko obveščanje preko kinoklub@udarnik.eu. Svojo udeležbo lahko tudi potrdite na Facebooku.

Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...