23/12/2013

KinoKlub: K-20: LEGENDA O MASKI


K-20: LEGENDA O MASKI
Japonska, 2009 / Naslov izvirnika: K-20: Kaijin nijû mensô den / Režija: Shimako Sato / Igrajo: Takeshi Kaneshiro, Takako Matsu, Tôru Nakamura, Ryôhei Abe, Kanata Hongô, Yuki Imai, Takeshi Kaga / Zvrst: akcija, pustolovski, kriminalka / Trajanje: 137 minut / Zvok: japonski / Podnapisi: angleški

Kdaj:
Nedelja, 29. decembra 2013, ob 20:00

Kje:
Zavod Udarnik, Grajski trg 1, Maribor

(za ogled dogodka kliknite povezavo zgoraj)

Zgodba se odvija v alternativnih 40. letih prejšnjega stoletja na Japonskem, kateri vlada visoki razred, ki je med revnimi in bogatimi napravil veliko finančno vrzel. V tem času po deželi tava zlobni zamaskiranec imenovan K-20 in krade neprecenljive artefakte. Za petami mu je vedno njegov največji nasprotnik – policist Akeči. Ko ta naznani svojo zaroko z bogato dedinjo Joko Hašiba, ga K-20 opozori, naj prekliče poroko, ali pa bo izpeljal največji rop doslej. Medtem dobrodušnega cirkusanta Keikičija Enda najame nek skrivnostnež, ki želi, da bi ta napravil nekaj posnetkov z Akečijeve poroke z Joko. Pri tem se Keikiči ne zaveda, da je ta skrivnostnež v bistvu K-20, ki se je odločil, da bo Keikičija uporabil kot grešnega kozla.


Se vidimo!

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...