24/03/2014

300: Vzpon imperija (2014)

Nadaljevanje Snyderjevega hita 300 ni ravno nadaljevanje v pravem pomenu besede, temveč prej paralelna zgodba, ki se osredotoča na vojno med Atenci in Perzijci. Za razliko od prvega filma nadaljevanje nima nekih izrazitih likov, razen Artemizije, ki jo Eva Green res odlično upodablja, in Kserksa. Po drugi strani pa so Grki skoraj povsem enoplastni, tako da bi gledalec najraje privoščil zmago Perzijcem, saj dobimo servirano tako ozadje o Kserksu kot tudi o Artemiziji, medtem ko je Temistokles tako naduto predstavljen, da je naravnost antipatičen. Kot se za vizualno poslastico spodobi, tudi v tem delu dobimo veliko krvavih spopadov, kjer udi kar letijo in kri šprica v hektolitrih, a žal tudi to ne prepriča najbolj, saj računalniško animirana kri enostavno ni tista prava zadeva. Poleg tega je režier Murro malce preveč pretiraval z upočasnjenimi kadri, ki sčasoma povsem izgubijo svoj namen. A kljub vsem težavam je film odlična zabava, ki nudi obilo pregrešnih užitkov.

OCENA: 6,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 9/2024

V soboto, 13. 4. 2024, ob 17. uri ste vabljeni na Večer animejev in družabnih iger 9/2024 , ki bo potekal v Kulturnem inkubatorju na Korošk...