24/03/2014

Berserk - Zlata doba II: Bitka za Doldrey (2012)

Bitka za Doldrey nadaljuje zgodbo o Griffithu, Gutsu in Sokolovi tolpi ter se osredotoča na eno izmed najpomembnejših točk v Zlati dobi, ki popolnoma spremeni tok dogodkov. Čeprav je Bitka za Doldrey, tako kot Kraljevo jajce, zgolj še en del v uvodno dogajanje, je njena izvedba vsekakor veliko boljša od prvega dela. K temu pripomore tudi odličen preobrat v zgodbi, ki označuje vrhunec sage o Zlati dobi ter tako postavi prvi pomemben mejnik za nadaljnje dogajanje. Vsekakor drugi film ponudi gledalcu veliko več, saj je tudi za četrt ure daljši od prvega. Zgodba je še vedno zelo stisnjena, vendar se dogajanje kar lepo odvija in zajame vse bistvene dele, hkrati pa poznavalcem mange ponudi tudi nekaj "dražilnikov" za nadaljnje možne filme. Edini minus drugega filma je nekompatibilnost računalniške in klasične animacije, ki je predstavljala že veliko težavo v prvem filmu. Težava se pojavi pri bližjih prikazih likov, katerih gibanje izpade resnično neanravno in moteče. A kljub vsemu je ta del Berserka odlična zabava, ki bo gledalca potešila na marsikaterem nivoju.

OCENA: 8/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange CAT'S EYE prihaja letošnjo jesen

Francoska televizijska postaja  TF1 je s prvim uradnim napovednikom najavila igrano adaptacijo mange  Cat's Eye  mangakaja Tsukase Hōjō...