24/03/2014

Dober, slab, čuden (2008)

Dober, slab, čuden je akcijska dogodivščina, ki združuje korejsko kinematografijo s hollywoodskimi vesternskimi klasiki in ustvarja zabavno tobogansko vožnjo skozi prigode treh osrednjih likov - poklicnega morilca, roparja vlakov in lovca na glave. Zgodba govori o iskanju zaklada, za katerim se podi ta trojica, pa tudi japonska vojska in puščavski banditi. Film je mešanica komedije, akcije, kriminalke in vesterna, ki v dobrih dveh urah ponudi obilo zabave ter več kot odlično prikaže nesmiselnost pohlepa. K vsemu temu nesmislu pa zelo dobro paše tudi črni humor, ki vsemu dodaja še dodaten sarkastičen podton. Skratka, mojstrsko skovan špageti vestern po korejsko z odtenkom tarantinovskega pridiha.

OCENA: 7,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 10/2024

V mesecu juniju se po daljšem premoru v Kulturni inkubator na Koroški cesti 18 v Mariboru  spet vračajo Večeri animejev in družabnih iger . ...