24/03/2014

Nonstop (2014)

Liam Neeson in režiser Jaume Collet-Serra sta po filmu Neznanec (Unknown) ponovno združila svoje moči in nas tokrat popeljala v nebo. Neeson tokrat upodablja zveznega šerifa Billa Marksa, kateremu na letalu začne groziti neznanec, da bo vsakih 20 minut umoril enega izmed 150 potnikov, če ne dobi nakazanih 150 milijonov dolarjev. Bill skuša tega neznanca najti, vendar se zadeva še dodatno zaplete, ko izve, da mu je ta ista oseba podtaknila ugrabitev letala. V rokah neizkušenega režiserja bi film lahko hitro poletel v povsem mirno nebo, ampak režiser enostavno poskrbi, da film ustvarja kar dobro turbulenco in se ne zanaša preveč na akcijo, temveč na ustvarjanje napetosti z zapleti, ki so v nekaterih primerih privlečeni za lase ali celo popolnoma absurdni, vendar zaradi dobre režije in odlične igre Neesona, Moorove ter ostale igralske zasedbe dobimo enostavno zabaven visokooktanski izdelek, ki odlično manipulira z gledalcem in ga večino časa uspešno usmerja na napačno pot. Čeprav si morda že na začetku lahko morda ustvarite sliko, kdo bi lahko bil storilec, pa se Serra zelo dobro poigrava z našimi sivimi celicami, da nas vsaj malo zmede in nismo popolnoma prepričani. Vsekakor film ni noben presežek, je pa med goro blockbusterjev, ki so po večini v letošnjem letu (vsaj do sedaj) razočarali, eden izmed tistih, ki je vsaj malce več kot zgolj povprečen, čeprav zgolj za kanček.

OCENA: 7,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 12/2024

V soboto, 29. 6. 2024, ob 16. uri vas v sodelovanju z  MKC Maribor vabimo na Večer animejev in družabnih iger 12/2024 , ki se bo ponovno o...