24/03/2014

Okus maščevanja (2013)

Neils Arden Oplev je režiser kultne Millenium trilogije, posnete po knjigah Stiega Larssona, in Okus maščevanja (Dead Man Down) je njegov hollywoodski prvenec, ki govori o Victorju (Colin Farrell), gangsterju, ki se nekega dne sreča s sosedo Beatrice (Noomi Rapace), s katero sta si doslej ves čas samo mahala skozi okno. A njuno srečanje se za Victorja izkaže za pravo moro, saj ima Beatrice posnetek, kako je nekoga ubil, tako da sedaj od njega zahteva, da umiri moškega, ki je odgovoren za njen iznakažen videz. Povrhu vsega pa ima Victor še druge težave, saj sam ni to, za kar se izdaja. Film ima zasnovo za odlično kriminalko, vendar ves čas niha med dramo in romanco ter ne najde nekega pravega ravnotežja med temi tremi žanri. V svojih dveh urah film postane prava uspavanka, ki je ne uspe rešiti niti končen eksplozivni obračun. Čeprav sta Farrell in Rapacejeva v dramatičnih scenah prepričljiva, pa žal negativci ne premorejo zadostno mero karizme, čeprav bi jo od Terenca Howarda gledalec vsekakor pričakoval. Tako je končen rezultat dolgočasna zgodba o maščevanju, ki premore nekaj čudne romance in veliko premalo akcije, da bi gledalca posrkala v središče dogajanja.

OCENA: 5,5/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 12/2024

V soboto, 29. 6. 2024, ob 16. uri vas v sodelovanju z  MKC Maribor vabimo na Večer animejev in družabnih iger 12/2024 , ki se bo ponovno o...