24/03/2014

Popolni čut (2011)

Popolni čut je zgodba o razsajanju nenavadnega virusa, ki postopoma napada vse človečke čute, začenši z vohom, in je tudi zgodba o kuharju Michaelu (Ewan McGregor) in zdarvnici Susan (Eva Green), ki raziskuje to nenavadno pandemijo. Michael nikogar ne spusti blizu. A ko sreča Susan, spozna, da je morda ona edina, kateri se lahko odpre. Tako ju razsajanje te bolezni nekako zbliža, in čeprav človeštvu ne kaže najbolje, sta se oba pripravljena odpreti drug drugemu. Film, ki ima tako zametke znanstvene-fantastike, drame kot tudi romance, je v prvi meri romantična drama in šele nato znanstvena-fantastika. Melanholično ozračje in prepričljiva igra Greenove ter McGregorja dajeta filmu čustveni naboj, ampak je dramatičnost mogoče malce pretirana, saj film sčasoma melanholičnost prenese tudi na gledalca, ki lahko, če ni v najboljšem razpoloženju za tovrsten film, nad filmom obupa in začne gledati na uro, saj je na trenutke zelo težko gledljiv in zdolgočasen. Vsekakor filma ne bi priporočal tistim, ki obožujete hollywoodske blockbusterje, ker tukaj tega ne boste dobili, boste pa soočeni z globljimi vprašanji o človeški psihi in človeštvu nasploh. Popolni čut je film, za katerega morate biti enostavno razpoloženi, da si ga ogledate, saj vas v nasprotnem primeru lahko spravi v zelo otožno voljo.

OCENA: 7/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Nova animejska adaptacija mange RANMA 1/2 prihaja jeseni

Pred nekaj tedni je bilo napovedano, da bo priljubljena manga RANMA 1/2 avtorice Rumiko Takahashi dobila novo animejsko adaptacijo, za kate...