27/02/2015

Attack on Titan 1: Krvava gostija Titanov (kritika)


buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 1 - v angleščini
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 1 - v nemščini

 
Attack on Titan je ravno to, na kar namiguje naslov. To je zgodba o velikanih, ki napadajo ljudi, kateri se skušajo ubraniti pred njimi, vendar brez dejanskega uspeha. Celotno človeštvo je nakopičeno znotraj treh zidov, ki so namenjeni za zaščito pred zunanjo nevarnostjo. Ni jih moč prebiti, vsaj tako so vsi mislili. A nekega dne se pojavi ogromen titan in v zidu Maria, najbolj zunanjem zidu, napravi luknjo ter tako omogoči ostalim titanom, da pridejo skozi in se gostijo s človeškim mesom. To je zgolj uvod v mango, ampak dogodki, ki sledijo, ustvarjajo odlično tobogansko vožnjo skozi akcijo, pustolovščino, fantazijo in misterij. Attack on Titan je sicer manga, ki ne prinaša ničesar novega, ampak Hajime Isayma kljub vsemu uspe uporabiti najboljše iz vsakega posameznega žanra in ustvariti napet prvi zvezek, ki premore odličen, sapo jemajoč odprt zaključek. Po drugi strani pa mangi najbolj primanjkuje karizmatičen osrednji lik, saj je Eren Jäger lahko včasih res prava nadloga. Če sem odkrit, so obstajali trenutki, ko bi ga tudi sam bil najraje vrgel k titanom. A vsemu navkljub Isayama ve, kako ustvarjati napetost in misterij. Na tej točki boste mnogi morda rekli, da je ta manga precenjena, vendar bodimo odkriti in priznajmo, da je odličen primer, kako vpeljati nekaj svežine v že ustaljena pravila in elemente vsakega posameznega žanra, ki ga lahko najdemo v tej mojstrovini.

OCENA: 4,5/5

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange Golden Kamuy dobi še letos nadaljevanje

Na uradnem profilu na družbenem omrežju X (nekdanji Twitter) za filmsko adaptacijo mange Golden Kamuy , katere avtor je Satoru Noda, so razk...