27/02/2015

Fairy Tail 30: Tempus Fugit po shonensko (kritika)

buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 30 - v nemščini
buy the book from The Book Depository, free delivery
Zvezek 30 - v angleščini


 


Že od prvega zvezka nisem naredil nobene kritike za Fairy Tail, zato mislim, da je zopet napočil čas, da malce pobliže pogledam to dolgo trajajočo serijo, ki na Japonskem vsebuje že več kot 40 zvezkov. V tem zvezku torej bitka na otoku Tenro doseže svoj vrhunec, ko temačni zmaj Acnologia in Zeref združita moči in upostošita celoten otok. Prizorišče je tako več kot idealno, da bi se serija lahko zaključila, vendar se je Mashima odločil ubrati drugo pot, ki je v shounenskih naslovih poznana kot časovni preskok. Priznati moram, da je dramatično dogajanje dobro in se posamezni liki v tem zvezku zelo lepo razvijajo dalje, ampak, prosim vas lepo, časovni preskok je že tako preizkoriščen v shounenskih naslovih, da enostavno pokvari celotno zadevo, pa čeprav ima simboličen pomen, saj se številka 7 v tej seriji neprestano pojavlja (X777 - leto izginotja zmajev, X784 - začetek zgodbe 7 let po izginotju zmajev, X791 - sedemletni preskok). V drugi polovici pa smo nato soočeni, kaj se je zgodilo s Fairy Tailom po sedmih letih. Če povem na kratko, gre za dober razvoj karakterjev, vizualno kot tudi osebnostno, vendar slabo izvedbo zgodbe.

OCENA: 3/5

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Nova animejska adaptacija mange RANMA 1/2 prihaja jeseni

Pred nekaj tedni je bilo napovedano, da bo priljubljena manga RANMA 1/2 avtorice Rumiko Takahashi dobila novo animejsko adaptacijo, za kate...