19/01/2016

Kitajski dnevi na II. gimnaziji Maribor


Na II. gimnaziji Maribor, Trg Miloša Zidanška 1, Maribor bodo od 25. januarja 2016 do 10. februarja 2016 potekali Kitajski dnevi. Program, ki so ga z odprtjem Konfucijeve učilnice, katero financira Kitajski državni urad za kitajski jezik, pripravili, zajema različne vidike kitajske kulture. Spodaj si lahko preberete ravnateljev nagovor v brošuri, ki so jo izdali in ki jo najdete tudi na spletni strani II. gimnazije Maribor.
Poleg nagovora v brošuri tudi najdete program, ki so ga pripravili za obiskovalce. Tako se bodo v sklopu Kitajskih dni na II. gimnaziji odvrteli naslednji dogodki:

Ponedeljek, 25. januar 2016, ob 17:00
ODPRTJE RAZSTAVE KITAJSKI MODRECI
Avla II. gimnazije Maribor

Torek, 26. januar 2016, ob 15:15
DELAVNICA IZDELOVANJA KITAJSKIH VOZLOV
Konfucijeva učilnica (1D1)

Torek, 2 februar 2016, ob 17:00
Ogled filma VRNITEV DOMOV
Amfiteater II. gimnazije Maribor

Četrtek, 4. februar 2016, ob 15:15
DELAVNICA KITAJSKIH REZANK
Konfucijeva učilnica (1D1)

Sreda, 10. februar 2016, ob 17:00
PRAZNOVANJE KITAJSKEGA NOVEGA LETA
Amfiteater II. gimnazije Maribor

Če vas karkoli od naštetega zanima, potem tega vsekakor ne smete zamuditi. II. gimnazija vse lepo vabi, da si obogatijo svoj spekter s to starodavno kulturo, ki se je razvijala skozi različne mogočne dinastije, da je iz nje nastalo to, kar je danes - hitro se razvijajoča kultura, katere napredek je jasno viden.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konec leta prihaja animejska predzgodba Gospodarja prstanov

Warner Bros. Animation , New Line Cinema in Sola Entertainment so na Festivalu animiranega filma v Annecyju, ki velja za najstarejši in na...