20/03/2016

Sejem stripov in družabnih iger ANIMÉ 2016


Primorsko društvo ljubiteljev stripov, animiranih filmov in družabnih iger Animov tudi letos prireja sejem stripov in družabnih iger ANIMÉ 2016. Letos se bo sejem odvijal v soboto, 13. avgusta 2016, od 10:00 do 23:50, in sicer v Izoli. Točne lokacije zaenkrat še niso najavili, vendar je jasno, da bo tako kot lani vstop na samo dogajanje prost.
Kar pa so najavili, je okvirni program dogodka, ki se sicer še dopolnjuje in spreminja, vendar je že sedaj zelo pester in zanimiv, tako da je najbolje, da si ga kar pogledamo. Otvoritev dogodka bo ob 10. uri in od takrat dalje bodo na voljo tudi celodnevne dejavnosti, ki bodo naslednje:
 • Video gaming:
  - 10:00 Free play game
  - 10:00 Retro gaming
   
 • Kjižnica Tanabata :
  - 10:00 BookCrosing
  - 10:00 Izmenjava knjig
  - 10:00 Bralni kotiček
 • Družabne igre:
  - 10:00 Šahovnica Dragon Ball
  - 13:00 Japonski Mahjong
 • Razstave:
  - 10:00 Artisa
  - 10:00 Razstava anime razglednic
  - 10:00 Razstava Pokemon Paper Craft
  - 10:00 Maketarska razstava
Poleg teh celodnevnih dejavnosti bodo potekala tudi številna tekmovanja, ki bodo tudi bogato nagrajena, tako da se vsekakor splača na njih sodelovati. Ta tekmovanja bodo naslednja:
 • 13:30 Pokemon tekmovanje
 • 14:00 Cosplay tekmovanje (prvi del)
 • 14:45 rok za priajvo na Weiß Schwarz
 • 15:00 Weiß Schwarz
 • 15:30 Tekmovanje v Spominu
 • 15:00 Tekmovanje v Naruto
 • 16:00 Cosplay tekmovanje (drugi del)
 • 17:00 Anime Sport -Nogomet
 • 17:00 Tekmovanje v Tekken TAG 2
 • 17:30 Shiny Pokemon (LOTO)
 • 18:00 Modna revija Pokemon
 • 18:30 Povorka Cosplay
 • 19:00 Cosplay tekmovanje (treji del)
 • 19:40 Podelitev nagrad
 • 20:00 Anime Cartoon Game Quiz
Načrtovani pa sta tudi dve predavanji, ki sta tako ali drugače povezani s samim dogajanjem na sejmu. Tako sta ti dve predavanji naslednji:
 • 14:00 Weiß Schwarz (Weiß Schwarz Slovenija) 
 • 17:00 Magije Harryja Potterja (MusShop 9 ¾)
Sejem pa bo svoj vrhunec doživel v večernih urah, saj bomo obiskovalci lahko prisluhnili kar dvema koncertoma, ki si bosta sledila po naslednjem zaporedju:
 • 20: 30 Slovenski cover duet NaYu2 
 • 21:30 Final Fantasy Italian Project
Ob vsem tem dogajanju in vseh teh tekmovanjih pa so iz društva Animov še naknadno sporočili, da lahko poleg zgoraj navedenih tekmovanj pričakujemo še AMV (Anime Music Video) tekmovanje, o katerem si lahko več podrobnosti preberete na povezavi tukaj.

 

Organizatorji so za obiskovalcem tudi pripravili možnost prenočitve pred dogodkom in po njem, kar so poimenovali kot Anime Camping. Kampiranje bo tako mogoče od petka, 12. avgusta, od 16. ure do nedelje, 14. avgusta, do 18. ure. Interesenti boste za kampiranje morali izpolniti prijavnico, ki še trenutno ni na voljo, vendar iz društva Animov sporočajo, da bodo kmalu sporočili lokacijo ter izdali prijavnico.


Če vas zanimajo dodatne podrobnosti o sejmu, potem je najbolje, da odklikate na uradno spletno stran dogodka (kliknite tukaj) ali na dogodek na socialnem omrežju Facebook (kliknite tukaj). Če pa vas zanimajo dodatne podrobnosti o organizatorju sejma, potem obiščite spletno stran društva Animov (kliknite tukaj) ali bodisi njihovo stran na socialnem omrežju Facebook (kliknite tukaj) bodisi njihov profil (kliknite tukaj).
 

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igrana adaptacija mange Golden Kamuy dobi še letos nadaljevanje

Na uradnem profilu na družbenem omrežju X (nekdanji Twitter) za filmsko adaptacijo mange Golden Kamuy , katere avtor je Satoru Noda, so razk...