28/11/2018

Naslednje leto prihaja nova igra Tsuro

Pri Calliope Games so najavili novo igro Tsuro, ki nosi ime Tsuro: Phoenix Rising. Izid igre je napovedan za leto 2019.
Doslej sta izšli že dve igri iz te serije iger, in sicer originalni Tsuro (2004), ki ga je zasnoval Tom McMurchie, in Tsuro of the Seas (2012), ki ga je McMurchie zasnoval skupaj z Jordanom Weismanom. Obe različici sta zelo dobro cenjeni abstraktni družinski igri. Igra ju lahko od 2 do 8 igralcev, ki morajo na mrežo polagati ploščice, med katerimi vsaka posamezna vsebuje zavite poti, po katerih se morajo igralci pomikati. Cilj je, da igralec čim dlje ostane na polju. Če se pot zaključi in mora igralec zapustiti polje, izpade.

Zaenkrat ni kaj dosti znanega glede nove različice te priljubljene in preproste igre. Je pa založnik najavil, da jo bodo podrobneje predstavili na dogodku PAX Unplugged, ki se bo odvijal med 30. novembrom in 2. decembrom letos.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...