14/10/2021

Teden japonskega filma 2021

Kino Bežigrad vas skupaj z Japonskim veleposlaništvom v Ljubljani to jesen ponovno razvaja z brezplačnimi filmskimi projekcijami iz daljnega vzhoda. Cikel aktualnih filmov, ustvarjenih pod režijsko taktirko predstavnikov japonske kinematografije, se bo odvil od 25. do 30. oktobra 2021.

V ponedeljek, 25. 10. 2021, bo Teden japonskega filma otvoril družinski film »Restavracija pod milim nebom«. V torek, 26. 10. 2021, sledi drama o prijateljstvu in izgubi »Pokaži mi pot do postaje«, v sredo, 27. 10. 2021, pa še romantična komedija »Dragi, mucka Chibi je izginila«. Teden japonskega filma bo v soboto, 30. 10. 2021, sklenil Takeshi Yashira s štirimi kratkimi stop motion animacijami. Vse filmske projekcije bodo predvajane v japonščini s slovenskimi podnapisi. Vstop na vse projekcije je prost, vendar pa je brezplačne vstopnice mogoče prevzeti le fizično na blagajni Kina Bežigrad. V kolikor si želite svojo vstopnico zagotoviti preko spletnega sistema, je cena vstopnice 1 €.

25. 10. 2021 ob 17.00 – Restavracija pod milim nebom (Restaurant from the Sky)
26. 10. 2021 ob 17.00 – Pokaži mi pot do postaje (Show Me the Way to the Station)
27. 10. 2021 ob 17.00 – Dragi, mucka Chibi je izginila (Only the Cat Knows)
30. 10. 2021 ob 15.00 – Kratke stop motion animacije Takeshija Yashira

Restavracija pod milim nebom / Restaurant from the Sky / Sora no Resutoran
25. 10. 2021 ob 17.00
Majhne kmetije v južnem delu Hokkaida so usmerjene v proizvodnjo bio izdelkov. Wataru je lastnik majhne kmetije z razgledom na morje, kjer se ukvarja s proizvodnjo mleka in mlečnih izdelkov. Tam živi skupaj z ženo Kotoe in hčerko Shiori. Želi si, da bi znal narediti sir, kot ga dela njegov mentor, mojster Otani. Vsi kmetje so dobri prijatelji in ob obisku nenavadnega, a uspešnega in priznanega kuharja Asada, ki potuje po Hokkaidu v iskanju sestavin za svojo kuhinjo, pridejo na idejo, da bi svoje pridelke z Asadovo pomočjo predstavili na pogostitvi na prostem.


Pokaži mi pot do postaje / Show Me the Way to the Station / Eki Made no Michi o Oshiete
26. 10. 2021 ob 17.00
Film, prirejen po istoimenskem romanu Ijuina Shizuke, prikazuje nenavadno prijateljstvo med osemletno deklico Sayako in starejšim gospodom, po imenu Fuse. Srečata se, ko Sayaka išče svojega psička Luja, ki je izginil, in najdeta prijateljstvo v žalosti ob izgubi, saj je tudi Fuse že pred leti izgubil sina. Sayaka predlaga, da skupaj poiščeta tisto, na kar ostareli Fuse čaka že tako dolgo. Le kaj je »tisto nekaj« in ali bosta to s skupnimi močmi tudi našla?


Dragi, mucka Chibi je izginila / Only the Cat Knows / Otosan, Chibi ga Inaku
27. 10. 2021 ob 17.00
Ljubezenska romanca, v kateri se starejši par, ki se že dolga leta med seboj ne pogovarja, po izginotju družinskega mačka sooči s svojimi čustvi in ponovno premisli svoje razmerje. Masaru in Yukiko sta poročena 44 let. Imata tri otroke, ki so si ustvarili svoja lastna življenja. Katsu je tipičen zadržan, trmast moški iz obdobja Showa, ki doma nič ne počne. Yukiko se tako raje pogovarja s svojo mucko Chibijem. Vseeno nekako uživata v mirnih dneh poznega zakona, a nekega dne Yukiko hčerki Naoko pove, da razmišlja o ločitvi, njena ljubljena mucka pa izgine.


Kratke stop motion animacije Takeshija Yashira
30. 10. 2021 ob 15.00
Gre za štiri kratka stop motion dela Takeshija Yashira: Snežak Norman – Noč utrinkov, Snežak Norman – Severni sij, Mesec neprespane noči in Gon.


Ni komentarjev:

Objavite komentar

Konvencija UmiKo 2024 je pred vrati

To soboto, 20. 4. 2024, od 11. ure dalje bo v Osnovni šoli Koper potekala konvencija UmiKo 2024 , ki jo organizira istoimensko društvo na ...