24/03/2014

Mračni samuraj (2002)

Mračni samuraj je zgodba o samuraju Seibeiju Iguchiju, ki mora sam skrbeti za dve hčeri in senilno mater, zaradi česar se je popolnoma zanemaril. Ker mora skrbeti tako za dohodek kot tudi domača opravila, se nikoli ne druži s sodelavci in ves čas deluje kot samotar, s čimer si je tudi prilužil vzdevek mračni samuraj. A ko ponovno sreča Tomoe, prijateljico iz otroštva in sestro najboljšega prijatelja, ter ugotovi, da se je ločila od svojega moža, ker je ta slabo ravnal z njo, se v njegovo mračno življenje le vrne kanček svetlobe. Režiser Yôji Yamada odlično krmili dramatične elemente, ki jih Hiroyuki Sanada v vlogi Seibeija samo še dodatno podkrepi. Mračni samuraj tako ni nek akcijski samurajski spektakel, temveč na eni strani čisto življenjski prikaz ne ravno lahkega življenja revnejšega sloja samurajev in na drugi strani romanca, ki dejansko deluje zelo učinkovito ter pristno brez vsakršnih nepotrebnih osladnosti. Gre torej za film, ki s svojo preprostostjo in minimalizmom gledalca enostavno posrka v dogajanje.

OCENA: 9/10

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Večer animejev in družabnih iger 10/2024

V mesecu juniju se po daljšem premoru v Kulturni inkubator na Koroški cesti 18 v Mariboru  spet vračajo Večeri animejev in družabnih iger . ...