10/07/2014

Japonska Box Office lestvica za 5. in 6. julij

Po dolgih petnajstih tednih kraljevanja na prvem mestu je Disneyjev animirani celovečerec Ledeno kraljestvo (Frozen) končno padel s prestola, in to ne za samo eno mesto, temveč dve. Disneyjeva animacija je klonila pred Disneyjevo fantazijsko dogodivščino Zlohotnica (Maleficent), ki ta teden zaseda prvo mesto, in ameriško adaptacijo mange All You Need is Kill, ki nosi naslov Na robu jutrišnjega dne (Edge of Tomorrow), v kateri igrata Tom Cruise in Emily Blunt in katera ta teden zaseda drugo mesto. Tako so ta teden med prvo trojico sami filmi hollywoodske produkcije.
Poleg Zlohotnice in Na robu jutrišnjega dne sta se med deseterico najbolj gledanih znašla še dve novosti, ki pa sta japonske produkcije. Prva je družinski anime Sore Ike! Anpanman, ki je zasedel peto mesto, in druga dokumentarec DOCUMENTARY of AKB48 The time has come, ki je zasedel deseto mesto. Celotna lestvica od prvega do desetega mesta je torej sledeča:

01 (00) Maleficent (Teden: 01)
02 (00) Edge of Tomorrow (
03 (01) Frozen (
Teden: 17)
04 (02) Mission Impossible: Samurai (
Teden: 03)
05 (00) Sore Ike! Anpanman (
06 (06) Ju-on -Owari no Hajimari- (
07 (04) The World of Kanako (
08 (03) Transcendence (
09 (05) Noah (
Teden: 04)
10 (00) DOCUMENTARY of AKB48 The time has come (
Teden: 01)

Sore Ike! Anpanman in DOCUMENTARY of AKB48 The time has come pa nista edini japonski novosti, ki sta izšli ta teden, vendar pa sta edini, ki sta uspeli pristati med prvo deseterico. Napovednika zanju si lahko pogledate spodaj, prav tako pa tudi napovednike za ostale novosti, ki si jih je od tega tedna možno ogledati v japonskih kinih. Te novosti so animejski celovečerec Girls und Panzer: Kore ga Hontou no Anzio-sen Desu!, misteriozna grozljivka Ao Oni, glasbena drama MOOSIC LAB 2014 / Ankoman in grozljivka Mount Navi.

Sore Ike! Anpanman

DOCUMENTARY of AKB48 The time has come

Girls und Panzer: Kore ga Hontou no Anzio-sen Desu!

Ao Oni

MOOSIC LAB 2014 / Ankoman