12/08/2014

Japonska nekoč


British Pathé je izdala kolekcijo 80.000 filmčkov iz zgodovinskih arhivov zdaj dostopnih kar na YouTube kanalu. Med njimi si lahko ogledate kolekcijo kratkih posnetkov Japonske, kakor se je predstavljala, ko je slika na malih ekranih bila še črno-belega formata.


British Pathé News iz Velike Britanije je producirala filmske novičke, kinomagazine in dokumentarce od leta 1910 do 1976. Ustanovitelj Charles Pathé je bil pionir na področju giblivih slik v času nemih filmov. Danes je arhiv Pathé News znan kot "British Pathé", kolekcija novičk in filmov pa je v celoti digitalizirana in dostopna na internetu.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Igra Donkey Kong Country Returns dobi HD različico

Nintendo je na torkovem Nintendo Directu sporočil, da bo priljubljena igra Donkey Kong Country Returns , ki je leta 2010 prvotno izšla na k...